MAPY ILUSTROWANE

Przecież mapa nie musi być nudna. Mapa może być piękna, ciekawa, zabawna, atrakcyjna. BA! Nawet mapa powinna taka być.

         Tak jest, malujemy i projektujemy mapy w formie rysunkowej, ilustrowanej, obrazkowej.
Nie piszę tu o mapach geodezyjnych czy planach architektonicznych. Mapa w formie komiksowej ilustracji jest zupełnie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Mocno przykuwają uwagę i jest prawdziwą atrakcją dla dzieci i turystów.
Malujemy zabawne, pełne humoru mapy, które rozbawią każdego, pobudzając jego wyobraźnię i opowiadając w ten sposób więcej niż milion słów.

         Malowanie mapy obrazkowej jest to sztuka bardzo wymagając i pracochłonna.
To sztuka bardzo użytkowa, która ma wymiar rozrywkowy i kartograficzny. Stąd spory problem ze znalezieniem kogoś, kto w ogóle podejmie się tak trudnego zadania, a co dopiero wykona je należycie.

ilustrowana mapa kąpieliska Kryspinów dla dzieci i turystów ilustrowana, rysunkowa, obrazkowa, komiksowa mapa Kryspinowa dla dzieci i turystów

         Dla kogo taka mapa?
Taką malowaną mapę najczęściej potrzebują miasta, miejscowości turystyczne, parki rozrywki, parki wodne, większe obiekty turystyczne, maratony, szlaki, książki, atlasy etc. Mapa obrazkowa skierowana jest do wszystkich a w szczególności do dzieci, rodzin i turystów.

         Mapa w formie ilustrowanej ma kilka zadań do spełnienia.
Najważniejsze zadanie to w zabawny i atrakcyjny sposób mapa ma opowiedzieć co ciekawego dzieje się dookoła nas, gdzie warto pójść, co warto zobaczyć. Mapa ma pokazać też jak się poruszać, jak dostać się do upragnionego celu. Przede wszystkim taka ilustrowana, obrazkowa mapa ma wzbudzić uśmiech i pozytywne emocje.

komiksowa mapa Parku Wodnego w Krakowie dla dzieci i turystów ilustrowana, rysunkowa, obrazkowa, komiksowa mapa Parku Wodnego w Krakowie dla dzieci i turystów

         Jak wygląda malowanie takiej mapy?
Na początku trzeba ustalić wielkość (format) mapy i skalę w jakiej będzie malowana. Zazwyczaj rozmiar takiej mapy jest całkiem spory, a ponieważ maluje się ją w technice rastrowej, skala to najczęściej 2:1 lub 4:1. Trzeba też ustalić co się ma znaleźć na takiej mapie – jakie obiekty, budynki, atrakcje, ulice, szklaki, kierunki, legenda, kompas etc.

         Kiedy znamy już format mapy ilustrowanej, ustaliliśmy wszystkie kluczowe elementy oraz koncepcje jaką ma przyjąć projekt można rozpocząć fazę szkicowania. Po fazie szkicowania wchodzi faza kolorowania, nakładania tekstur i efektów oraz wszystkich tych graficznych bajerów, które sprawiają, że mapa ożywa nabiera kształtów.
Na koniec magiczny składnik w postaci efektu WOW! i mapa rysunwa jest gotowa.
Wystarczy przygotować mapę do druku lub na media elektroniczne.

         Ile czas zajmuję zaprojektowanie takiej mapy?
Generalnie im bardziej skomplikowany projekt mapy tym dłużej się go maluje. Ogólnie na namalowanie średnio skomplikowanej mapy trzeb poświęcić co najmniej 2 tygodnie. Nie da się namalować mapy w kilka godzin, albo kilka dni. Malowanie mapy to bardzo pracochłonny proces twórczy, który realizuje się systematycznie, rzetelnie, codziennie aż do uzyskania efektu, który jest zamierzony.

         Jedno jest pewne – dobrze namalowana mapa turystyczna wzbudzi uśmiech u każdego, kto ją ogląda i zaprowadzi go dokładnie tam gdzie chce dotrzeć.


         Zamów swoją własną mapę a namalujemy ją dla Ciebie.

> Kontakt
znak graficzny logo kumamgre.pl