Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  ANIMACJE W STREFIE GIER XXL

ANIMACJE W STREFIE GIER XXL

Mamy wiele zapytań na temat stref gier XXL dla dzieci. Bardzo często zapraszają nas szkoły, przedszkola, gminy, pikniki i eventy rodzinne jako animatorów z mobilnymi grami do skakania.

Animacje - KumamGre.pl

Co to jest strefa gier XXL?
Strefa gier wielkoformatowych to miejsce gdzie można zagrać w różne gry edukacyjne i ruchowe.
W strefie znajdują się zarówno gry o konkretnej tematyce np. bezpieczeństwa, ekologii, zdrowia i higieny jak również klasyczne gry korytarzowe i podwórkowe.

Wyobraź sobie, że jesteś na świeżym powietrzu; na plaży, na łące albo na boisku szkolnym.
Wyobraź sobie, że skaczesz po gigantycznych grach planszowych. Wcielasz się aktywnie w postać pionka. Na grach są eko przeszkody do przeskakiwania, zadania i ćwiczenia do wykonania. Rzucasz wielkimi, miękkimi kośćmi i bawisz się z dziećmi w najlepsze. Możesz zagrać w najlepsze gry podwórkowe jak klasy, twister, kalkulator, stópki, rzucanie do celu etc.
Możesz również grać w edukacyjne gry tematyczne.
Możesz grać w co tylko chcesz.
Czy brzmi to jak super zabawa dla dzieci?

Na tym właśnie polega idea strefy gier XXL – na nauce przez dobrą zabawę i ruch.
Strefa gier to arena edukacji i rozrywki, gdzie mogą bawić się całe rodziny na pikniku, klasa w szkole czy grupa przedszkolaków na zajęciach dydaktycznych.

Czy do strefy gier potrzebny jest Mistrz Gry?
To zależy do jakiej strefy gier. Oto kilka przykładów zastosowania strefy gier XXL w praktyce.

Mała strefa gier
Jeśli strefa składa się z samych gier podwórkowych, to każde dziecko powinno sobie dobrze poradzić z rozgrywką. W dobie smartfonów i wszechogarniającego Internetu dzieci mniej znają klasyczne gry podwórkowe, w które kiedyś grało się z rówieśnikami pod blokiem. 🙂
W takiej sytuacji warto aby, ktoś pokazał jak gra się w daną grę.
Mini strefa gier świetnie sprawdza się w sytuacji kiedy Mistrz Gry (np. Strażnik Miejski) idzie do przedszkola na lekcję tematyczną o bezpieczeństwie. Jedna grupa dzieci gra wspólnie w gry podwórkowe a druga część dzieci gra ze Strażnikiem Miejskim np. > w grę BEZPIECZNI NA DRODZE.
Po 15 minutach następuje zmiana. To doskonały sposób na godzinne, tematyczne zajęcia w szkole czy przedszkolu dla najmłodszych dzieci.

 


Animacje - KumamGre.pl Animacje - KumamGre.pl
Strefa gier na pikniku otwartym
Na otwartym evencie dla rodzin strefa gier jest do dyspozycji dla każdego. Mistrz Gry pomaga dzieciom i rodzicom w rozgrywce i zachęca do edukacyjnej zabawy. Każdy może przyjść pograć. Można nawet w trakcie zabawy wygrać nagrody.
Przy większych strefach gier z edukacyjnymi grami autorskimi warto mieć Mistrzów Gry, którzy wytłumaczą zasady gry, poprowadzą rozgrywkę i uatrakcyjnią gry i zabawy.

 


Animacje - KumamGre.pl Animacje - KumamGre.pl
 

Zajęcia w strefie gier np. w szkole
Często realizujemy strefy gier w szkołach i dostajemy pod animacje grupę dzieci np. na godzinę czasu. Bawimy się dziećmi w składzie 2 Mistrzów Gry i prowadzimy program ustalony ze szkołą.
Przede wszystkim dzieci mają masę energii, którą na początek pożytkujemy w postaci rozgrzewki oraz gier i zabaw ruchowych. Druga cześć zajęć to omówienie wszystkich gier i pokazanie dzieciom jak grać. Gramy z dziećmi we wszystkie gry i prowadzimy zabawy. Taka godzina w strefie gier to dla dzieci ekscytująca zabawa, w trakcie której czegoś się nauczą, nabędą przydatną wiedzę.

 


Animacje - KumamGre.pl Animacje - KumamGre.pl
 

Ogólna konkluzja jest taka, że w strefie gier warto mieć Mistrza Gry, który odpowiednio zapewni dzieciom czas, wytłumaczy zasady gry i będzie nadzorował rozgrywkę.
Dobry MIstrz Gry to połowa sukcesu strefy gier. Nasi animatorzy są do dyspozycji w strefie gier XXL.

 

Poniżej przykładowe pakiety w WIELKOFORMATOWEJ STREFIE GIER XXL

 

PAKIET

OPIS PROPOZYCJI

MINIMALNA ILOŚĆ GODZIN

MINI STREFA GIER: 1 GRA XXL + 2 KORYTARZOWE + JENGA XXL + 1 MISTRZ GRY

4

STANDARD STREFA GIER: 2 GRY XXL + 2 KORYTARZOWE + JENGA XXL + 2 MISTRZÓW GRY

4

STADARD + STREFA GIER: 3 GRY XXL + 3 KORYTARZOWE + JENGA XXL + 3 MISTRZÓW GRY

4

DUŻY STREFA GIER: 4 GRY XXL + 4 KORYTARZOWE + 2 x JENGA XXL + 4 MISTRZÓW GRY

4

MEGA STREFA GIER: 8 GIER XXL + 8 KORYTARZOWE + 4 x JENGA XXL + 8 MISTRZÓW GRY

4

GIGA STREFA GIER: 16 GIER XXL + 16 KORYTARZOWE + 8 x JENGA XXL + 16 MISTRZÓW GRY

3

 

 

 

 

ZŁÓŻ ZAPYTANIE:

  ADRES WYDARZENIA:
  MIEJSCE:
  DATA WYDARZENIA:
  Data od:
  Data do:
  STREFA GIER W GODZINACH:
  ZAINTERESOWANIE PAKIETEM (wybierz z listy):

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu skontaktowania się ze mną i odpowiedzi na moją wiadomość, zgodnie z Polityką prywatności przez KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11, KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796. Wiem, że mogę usunąć moją zgodę w każdej chwili.