Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  DZIECI   /  WARTOŚCI KUMAM GRĘ – NASZA FIRMOWA FILOZOFIA
Dekalog - KumamGre.pl

WARTOŚCI KUMAM GRĘ – NASZA FIRMOWA FILOZOFIA

Przedstawiamy dekalog wartości jakimi kierujemy się, jako firma i ludzie pracując w KumamGre i tworząc dla Ciebie gry.

Są to dla nas bardzo ważne idee, które przestrzegamy i wyznajemy, wierząc, że wpływają na nasz świat i nasze otoczenie w sposób pozytywny. Chcemy zarażać świat tymi zasadami, aby świat jaki nas otacza stawał się lepszym i bardziej przyjaznym miejscem.

 

1 NAUKA PRZEZ ZABAWĘ  

 

Nasz nadrzędny cel we wszystkich produktach i usługach jakie kreujemy i oferujemy to nauka przez zabawę i ruch.

Nauka powinna być atrakcyjna, ekscytująca i ciekawa. Wiedza to klucz do sukcesu w życiu, do szczęścia i wrota do świadomości samego siebie i świata. Wiedza jest wartością samą w sobie, aksjomatem, od które rozpoczyna się rozwój i poszukiwania. Stąd wszystkie gry i produkty jakie tworzymy nakierowane są mocno na walor edukacyjny.

 

2 DOBRA ZABAWA TO NAJLEPSZA NAUKA 

 

Zabawa jest ważna dla dzieci, ponieważ daje radość i sprawia, że czujemy się szczęśliwi. A przecież o to chodzi w życiu, żeby być szczęśliwym, żeby przemierzać swoją podróż z uśmiechem na twarzy. Jeśli da się to połączyć z efektywną edukacją, to czy może być lepsza kombinacja?

Kataliza nauki przez zabawę to najważniejsza idea jaka nam przyświeca.

 

3 ZIEMIA TO NASZ DOM, A NATURA TO NASZA MATKA – DBAJMY O NIĄ

 

Dbanie o planetę, o matkę naturę i wszystkie istoty żywe to nasza bardzo szlachetna idea i misja, którą, realizujemy poprzez wszelkie działania proekologiczne.

Dlatego chętnie angażujemy się w akcje sprzątania lasów, parków, rzek i naszego otoczenia.

Sadzimy drzewa i wieszamy budki lęgowe dla ptaków.

Dlatego też wydaliśmy całą serię gier > EKOMANIA, której celem jest pokazać dzieciom jak ważna jest natura, że jesteśmy jej częścią. Chcemy nauczyć dzieci jak dbać o przyrodę i środowisko, poprzez konkretną zmianę postawy i nawyków na co dzień na proekologiczne.

 

Po prostu, tak zwyczajnie po ludzku chcemy zostawić po sobie świat w lepszym stanie niż zastaliśmy.

 

4 RUCH TO ŻYCIE.  

 

Wszystkie nasze gry nastawione są na ruch i zabawy ruchowe. Stąd idea gry wielkoformatowej XXL, po której skaczą dzieci, i na której pokonują przeszkody, mają różne zadania i ćwiczenia do wykonania.

Stąd też nasza firmowa kość z ćwiczeniami, w którą dzieciaki uwielbiają grać.

 

Wszyscy w KumamGre są aktywni fizycznie i uprawiają sporty.

Uwielbiamy ruch i wszystko co związane ze sportem i grami ruchowymi.

Zdziwiłbyś się jak różne, a czasem wręcz niesamowite sporty uprawiamy. Mamy w zespole spacerowiczów, pływaków, narciarzy, rolkarzy, biegaczy, nurków, a nawet freedivera.

 

5 „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

 

Zdrowie to nasz kolejny „konik”.

Seria gier > ZDROWE DZIECI uczy dzieci zdrowo żyć, zdrowo jeść i jakie nawyki sprawiają, że będziemy mogli cieszyć się długim, zdrowym życiem.

Sami staramy się wyrabiać systematycznie dobre, zdrowe nawyki, które są „dźwignią” do szczęśliwego życia i sukcesu. Każdy dobry nawyk to wspaniały przyjaciel, który dzień za dniem pomaga nam żyć lepiej, być zdrowszym i lepszą osobą.

 

> ZDROWE DZIECI 

 

6 BEZPIECZEŃSTWO 

 

„Nikt nie zadba o Twoje bezpieczeństwo lepiej niż Ty sam.”

Tak mówimy do wszystkich dzieci. Bycia rozważnym i ostrożnym trzeba się nauczyć.

Mamy od tego całą serię gier, bo chcemy aby nasze dzieci były bezpieczne, kiedy wychodzą z domu, idą do szkoły, na boisko czy plac zabaw. Chcemy nauczyć dzieci jak zadbać o siebie i swoje bezpieczeństwo.

 

> DZIECI BEZPIECZNE

 

7 RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA 

 

To żadne odkrycie, że gry rodzinne i planszowe zbliżają. Wspólne spędzanie czasu, granie to fantastyczna zabawa, ale też integracja i budowanie relacji oraz więzi społecznych. Nasze gry mają za zadanie zbliżać ludzi, rodziny, przyjaciół i zapewniać wysokiej jakość i rozrywkę i edukację oraz poczucie dobrze spędzonego czasu w doborowym towarzystwie.

Czy można obdarować kogoś większym darem niż własną uwagą i czasem? 

Wspólne granie i zabawa to właśnie taki dar.

8 POMAGAJ INNYM A BĘDZIESZ LEPSZY

 

Empatia, za którą idą działania w formie pomocy i wsparcia to szlachetna  inicjatywa.

Dlatego w KumamGre pomagamy angażując się na stopie prywatnej i firmowej w różne inicjatywy, nie tylko ekologiczne. Robimy paczki z świąteczne i podarunki dla biednych i chorych dzieci. Wspieramy instytucje, które pomagają niepełnosprawnym osobom. Realizujemy zajęcia i warsztaty dla dzieci w formie pro bono, albo za darmo wypożyczamy gry.

Pomagamy jak tylko możemy na miarę naszych możliwości i zawsze jesteśmy gotowi wesprzeć dobrą inicjatywę.

 

9 NIE JEMY MIĘSA

 

Czy wiesz, że w KumamGre większość zespołu nie je mięsa wcale?

Często pytają nas dlaczego?

Zasadniczo są 3 główne powody, żeby zrezygnować z jedzenia mięsa.

Humanitarny 

Cierpienie, tortury i obozy koncentracyjne jakie fundujemy istotom żywym są niezgodne z etyką i naszym sumieniem. Czy chciałbyś być hodowany jak świnia, kura czy krowa?

Zdrowotny 

Dieta roślinna jest po prostu dużo zdrowsza. Mit o niedoborze białka to bajka wyssana z palca. Masa roślin ma dużo zdrowego białka.

Ekologiczny 

To najbardziej ekologiczne działanie i nawyk jaki można realizować, aby oszczędzać ziemię, wodę i dbać o matkę naturę.

 

Większość zespołu KumamGre jest wegetarianami lub vege.

Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale pracujemy nad nimi… 🙂

 

10 JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO  

 

Czy wiesz, że w KumamGre jest tak zwana „purpurowa” organizacja pracy i zarządzania.

Tworzymy wspierający się zespół, który jest odpowiedzialny za to co robi i całym sercem angażuje się w pracę i działania, które uwielbiamy.

Nikt nie bieduje w niedzielę wieczorem, że już jutro poniedziałek i trzeba iść zasuwać do roboty. Każdy z nas czeka na poniedziałek z niecierpliwością, bo wie, że będzie robić fajne rzeczy z przyjaciółmi. W ten sposób nasza praca staje się przyjemnością i zabawą.

W KumamGre każdy wie co ma robić i wszyscy sprawnie ogarniają swoje obowiązki i projekty.

 

Oto wartości i idee jakie nam przyświecają przy pracy. Mamy misję i zasady, które skrupulatnie, dzień po dniu wprowadzamy w życie.

 

> Link do artykułu – JAKA JEST NASZA MISJA 🙂

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz