Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  ANIMACJE   /  STREFA EDU GIER XXL
Gra XXL - KumamGre.pl

STREFA EDU GIER XXL

Mamy wiele zapytań na temat stref gier XXL dla dzieci. Bardzo często zapraszają nas szkoły, przedszkola, gminy, pikniki i eventy rodzinne jako animatorów z mobilnymi grami do skakania.
Dlatego przygotowaliśmy poniższy artykuł.

Co to jest strefa gier XXL?
Strefa gier wielkoformatowych to miejsce gdzie można zagrać w różne gry edukacyjne i ruchowe.
W strefie znajdują się zarówno gry o konkretnej tematyce np. bezpieczeństwa, ekologii, zdrowia i higieny jak również klasyczne gry korytarzowe i podwórkowe.

Wyobraź sobie, że jesteś na świeżym powietrzu; na plaży, na łące albo na boisku szkolnym.
Wyobraź sobie, że skaczesz po gigantycznych grach planszowych. Wcielasz się aktywnie w postać pionka. Na grach są eko przeszkody do przeskakiwania, zadania i ćwiczenia do wykonania. Rzucasz wielkimi, miękkimi kośćmi i bawisz się z dziećmi w najlepsze. Możesz zagrać w najlepsze gry podwórkowe jak klasy, twister, kalkulator, stópki, rzucanie do celu etc.
Możesz również grać w edukacyjne gry tematyczne.
Możesz grać w co tylko chcesz.
Czy brzmi to jak super zabawa dla dzieci?

Na tym właśnie polega idea strefy gier XXL – na nauce przez dobrą zabawę i ruch.
Strefa gier to arena edukacji i rozrywki, gdzie mogą bawić się całe rodziny na pikniku, klasa w szkole czy grupa przedszkolaków na zajęciach dydaktycznych.

Czy do strefy gier potrzebny jest animator?
To zleży do jakiej strefy gier. Oto kilka przykładów zastosowania strefy gier XXL w praktyce.

Mała strefa gier
Jeśli strefa składa się z samych gier podwórkowych, to każde dziecko powinno sobie dobrze poradzić z rozgrywką. W dobie smartfonów i wszechogarniającego Internetu dzieci mniej znają klasyczne gry podwórkowe, w które kiedyś grało się z rówieśnikami pod blokiem. 🙂
W takiej sytuacji warto aby, ktoś pokazał jak gra się w daną grę.
Mini strefa gier świetnie sprawdza się w sytuacji kiedy animator (np. Strażnik Miejski) idzie do przedszkola na lekcję tematyczną o bezpieczeństwie. Jedna grupa dzieci gra wspólnie w gry podwórkowe a druga część dzieci gra ze Strażnikiem Miejskim np. > w grę BEZPIECZNI NA DRODZE.
Po 15 minutach następuje zmiana. To doskonały sposób na godzinne, tematyczne zajęcia w szkole czy przedszkolu dla najmłodszych dzieci.

Gra XXL - KumamGre.plGra XXL - KumamGre.pl

 

Strefa gier na pikniku otwartym
Na otwartym evencie dla rodzin strefa gier jest do dyspozycji dla każdego. Animator pomaga dzieciom i rodzicom w rozgrywce i zachęca do edukacyjnej zabawy. Każdy może przyjść pograć. Można nawet w trakcie zabawy wygrać nagrody.
Przy większych strefach gier z edukacyjnymi grami autorskimi warto mieć animatorów, którzy wytłumaczą zasady gry, poprowadzą rozgrywkę i uatrakcyjnią gry i zabawy.

 

Gra XXL - KumamGre.pl Gra XXL - KumamGre.pl

 

Zajęcia w strefie gier np. w szkole
Często realizujemy strefy gier w szkołach i dostajemy pod animacje grupę dzieci np. na godzinę czasu. Bawimy się dziećmi w składzie 2 animatorów i prowadzimy program ustalony ze szkołą.
Przede wszystkim dzieci mają masę energii, którą na początek pożytkujemy w postaci rozgrzewki oraz gier i zabaw ruchowych. Druga cześć zajęć to omówienie wszystkich gier i pokazanie dzieciom jak grać. Gramy z dziećmi we wszystkie gry i prowadzimy zabawy. Taka godzina w strefie gier to dla dzieci ekscytująca zabawa, w trakcie której czegoś się nauczą, nabędą przydatną wiedzę.

 

Gra XXL - KumamGre.pl Gra XXL - KumamGre.pl

Ogólna konkluzja jest taka, że w strefie gier warto mieć animatora, który odpowiednio zapewni dzieciom czas, wytłumaczy zasady gry i będzie nadzorował rozgrywkę.
Dobry animator to połowa sukcesu strefy gier. Nasi animatorzy są do dyspozycji w strefie gier XXL.

 

Przygotowaliśmy specjalne atrakcyjne pakiety na zakup strefy gier XXL.

Zobacz co zawiera kompletny zestaw strefy gier połogowych; PAKIET MINI STREFA GIER XXL.

Gra XXL - KumamGre.pl

Zobacz co zawiera kompletny zestaw strefy edu gier XXL; PAKIET EDU STREFA GIER XXL.

Gra XXL - KumamGre.pl

Zobacz co zawiera cały zestaw wielkiej strefy edu gier XXL; PAKIET WIELKA STREFA GIER XXL.

Gra XXL - KumamGre.pl

Strefa gier to doskonałe rozwiązanie na piknik, event rodzinny, zabawę szkolną etc. Każda większa impreza nastawiona na rodziny z dziećmi to świetne miejsce na edukacyjną rozrywkę w strefie gier wielkoformatowych.
Zaproś nas na swoją imprezę i zagrajmy razem!

 

 

 

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz