Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  EDUKACJA   /  PLANSZA SERCE KAŻDEJ PLANSZÓWKI
Eko gry planszowe - KumamGre.pl

PLANSZA SERCE KAŻDEJ PLANSZÓWKI

Plansza do gry to serce każdej planszówki.

Ciekawe czy ktoś zastanawia się użytkując lub kupując produkty jak to jest zrobione?
Skąd taki a nie inny dobór materiałów?
W tym artykule trochę od kuchni, od strony prdukcji przyjrzymy się jak i dlaczego tak, a nie inaczej robimy nasze plansze do gry.

Kiedy zaczynaliśmy przygodę z produkcją eko planszówek testowaliśmy setki papierów i materiałów na plansze do gier. Od grubych tektur z naklejkami po lekkie gramturowo papiery, żeby złapać ten jeden idealny format i gramaturę, na którym będziemy robić nasze gry.

Bardzo zależało nam na tym, aby w myśl eko nasza plansza do gry, tak jak cała gra, była łatwa w recyklingu i możliwie jak najmniej obciążała środowisko i przyrodę. Ludzie bardzo przyzwyczaili się do „turbo” grubych, tekturowych plansz, do wielkich pudełek wypełnionych powietrzem, sztucznie pompujących wizualną objętość, zajmujących masę cennego miejsca. Wszystko po to, żeby sprzedać. Tylko, że to jest małe oszustwo, które bardzo dużo kosztuje, naszą przyrodę i środowisko, pozostawiając po sobie tony niepotrzebnych, zalegających śmieci i niesmak rozczarowania, kiedy orientujemy się, że zostaliśmy nabici w butelkę jako konsumenci.

My w ekologicznym duchu, odpowiedzialnej produkcji, która jest przyjazna dla środowiska idziemy trochę po prąd.
Chcemy zbudować nowy, odwrotny trend, i zaszczepić właściwą eko postawę u naszych pociech już od najmłodszych lat. Jak mówią Indianie „Z prądem potrafi pływać nawet martwa ryba”.

Nie jesteśmy jakimiś eko świrusami. Po prostu lubimy las, wodę i przyrodę i zależy nam na ich dobrostanie i różnorodności biologicznej. Uważamy, że nasze pokolenie ma obowiązek zmienić rodzaj podejścia do produkcji i konsumpcjonizmu, i zacząć zwracać uwagę na coś więcej niż kawałek własnego nosa. Chcemy dla naszych dzieci, aby też miały możliwość cieszenie się naturą i jej dobrodziejstwem.

Stąd po przetestowaniu wielu wariantów i gramatur papierów i tektur znaleźliśmy naszego „złotego Grala”. Nawet targaliśmy te wszystkie papier i tektury testowe, żeby sprawdzić wytrzymałość oraz odporność na urazy mechaniczne. Zwycięzcą plebiscytu na papieru dla kumamgre stała się lekka ale mocna i sztywna tektura 350 – 400g. Plansza gry nie jest za cienka, ale też nie jest za gruba. Jest sztywna, ale ma też odpowiedni poziom elastyczności. Plansza gry jest dodatkowo uszlachetniana lakierem matowym, co podnosi jej trwałośći atrakcykność wizualaną oraz dotykową. Przez fakt, że tektura 350-400g na planszę jest bardzo kompaktowa, zajmuje mało miejsca w pudełku. Jest też bardzo łatwa w recyklingu i dużo szybciej się rozkłada – w końcu to celuloza.

Oczywiście szalenie istotna jest najwyższa jakość druku planszy. Oprócz parametrów technicznych i użytkowych dla graczy plansza gry musi się atrakcyjnie i elegancko prezentować. Odpowiednia parametryzacja druku i dobór optymalnych profil do drukowania to absolutnie priorytetowa rzecz jeśli chodzi o nasze eko gry. Nasze gry po prostu muszą wyglądać bajecznie i taki stawiamy sobie cel kiedy projektujemy każą grę.

W ten sposób na naszej planszy gra się wygodnie a pionki i wszystkie elementy trzymają się stabilnie. Koniec końców wszystko sprowadza się do fajnej i wygodnej rozgrywki, która ma uczy i bawić.

Przy produkcji zawsze zwraca się dużą uwagę na obróbkę materiału i jego parametry techniczne oraz koszty. Nasz papier na plansze do gier do najtańszych nie należy, ale rekompensuję to oszczędność w tuszach i tonerach do druku oraz swoboda obórki jak np. łamanie, bigowanie i cięcie.

Wybór materiałów, z którego zrobione są nasze gry to bardzo przemyślane i ekologiczne decyzje.
Z resztą najlepszą rekomendacją jest po prostu to sprawdzić i w zagrać nasze eko gry planszowe, do czego gorąco zachęcam.

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz