Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  DZIECI   /  Kto to jest Animator dla dzieci??
Animator - KumamGre.pl

Kto to jest Animator dla dzieci??

Większość ludzi kojarzy animatora dla dzieci z kolorowym klaunem, czarodziejem albo wróżką, z urodzin, z amerykańskich filmów. Część animatorów faktycznie uderza wizerunkiem w taki kolorowy stereotyp. Dobry animator to jednak ktoś więcej niż pstrokate przebranie i kilka baloników.

Czym zajmuje się, animator? Jakie są zadania animatora dla dzieci?
Animatora zapewnia dzieciom efektywnie czas, rozrywkę i kulturę. Zadaniem animatora jest wciągnąć dzieci w zabawę, która najczęściej jest podszyta walorem edukacyjnym, twórczym.
Najczęściej każdy animator ma jakieś swoje mocne strony, czy umiejętności, które wykorzystuje do zabawy z dziećmi. Jedni animatorzy są iluzjonistami i zagłębiają dzieci w tajniki świata magii, inni specjalizują się np. w pokazie gigantycznych baniek mydlanych lub dmuchania i skręcania balonów.
Za to my w kumamgre uwielbiamy gry planszowe i sportowe. Dlatego nasze animacje dla dzieci oparte są na edukacyjnej zabawie w strefie wielkoformatowych gier podłogowych, po których dzieci mogą skakać i bawić się w najlepsze. A przy tym dzieci ćwiczą i uczą się wspólnie.

Jakie cechy powinien mieć dobry animator dla dzieci?
Jak w każdym zajęciu są pewne cechy i predyspozycje, które są niezbędne do tego, żeby wykonywać daną pracę. Podobnie jest, kiedy wcielamy się w rolę animatora dla dzieci.

Animator musi lubić dzieci.
To najważniejsza cecha dla animatora. Żeby być dobrym animatorem, złapać kontakt z dziećmi, trzeba mieć samemu dobrze wykształcone wewnętrzne dziecko. Wtedy jak równy z równym – dziecko z dzieckiem możemy z nim złapać kontakt i wciągnąć w zabawę.

Dowcipność
Dobry animator powinien mieć poczucie humoru. Każdy lubi się pośmiać. Śmiech jest zdrowy, śmiech jest fajny. Dzieci uwielbiają się śmiać i żartować. Wtedy zabawa jest po prostu lepsza.

Cierpliwość
Nic tak nie uczy cierpliwości jak dzieci, które bez końca wystawią ją na próbę.
Żeby pracować z dziećmi trzeb mieć dużo cierpliwości i wyrozumiałości.

Kreatywność
Animator powinien być bardzo twórczą osobą. Dzieci to wulkany kreatywności, dlatego warto to wykorzystać zabawie. Z dziećmi można malować, lepić, budować, wymyślać, pisać etc.
Kreatywność w tym bardzo pomaga.

Energiczność
Dzieci mają masę energii. Żeby być animatorem to trzeba za dziećmi nadążyć. Praktycznie wszystkie zajęcia dla dzieci zaczytają się od zabawa i ćwiczeń, które mają za zadanie spożytkować dużą cześć energii, żeby dzieci mogły się zwyczajnie skupić się na zajęciach.

Otwartość
Do zabawy dołączają się różne dzieci. Każde dziecko ma inny charakter i temperament. Zdarzają się dzieci z problemami. Z każdym dzieckiem trzeba znaleźć wspólny język.

Empatia i życzliwość
Zrozumienie innych i umiejętność postawienia się w sytuacji kogoś innego to nieceniona umiejętność. Pomaga w pracy nie tylko z dziećmi ale ze wszystkimi ludźmi. Empatia czyni nas prawdziwymi ludźmi.

Oprócz wyżej wymienionych cech oczywiście animatora obowiązują wysokie standardy kultury osobistej, punktualność oraz wszystkie te uniwersalne zasady obowiązujące nas wszystkich w pracy.
Na twarzy animatora dla dzieci zawsze powinien gościć uśmiech, ponieważ uśmiech to jak zaproszenie do zabawy i jasny komunikat dla każdego „lubię Cię”.

Praca animatora to bardzo wdzięczne zajęcie. Każdy uśmiech dziecka czy spontaniczne przytulenie to ogromna nagroda i pochwała dla animatora za dobrze wykonaną pracę. Dorośli o tym zapominają ale tak naprawdę dzieci potrzebują jedynie uwagi i akceptacji. To w zupełności wystarczy, żeby wciągnąć każde dziecko w wir edukacyjnej zabawy. Jeśli dzieciom poświęci się trochę czasu to bardzo szybko staniesz się ich kompanem zabaw, a dziecko zaprosi Cię do swojego świata.

Jeśli potrzebujesz dobrych animatorów. U nas w kumamgre.pl znajdziesz najlepszych animatorów z fantastycznym programem rozrywkowo edukacyjnym dla dzieci w strefie wielkoformatowych gier podłogowych do skakania.
Zapraszamy do kontaktu.

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz