Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  DZIECI   /  JAK POWSTAŁO KUMAMGRE?
Jak powstało kumam gre - KumamGre.pl

JAK POWSTAŁO KUMAMGRE?

Oto historia jak powstało KumamGre i jak narodził się pomysł na niespotykaną dotąd działalność.

> studiokomiks.pl maluje i projektuje edukacyjne komiksy z myślą o dzieciach oraz publikacje komiksowe dla różnych instytucji oraz firm, od ponad dekady. W dużym nakładzie zrealizowaliśmy również projekty w postaci książeczek edukacyjnych z grami, zadaniami i łamigłówkami. Bardzo duże wsparcie Doroty Czachury oraz Agnieszki Kordali okazało się niezbędne do tworzenia i realizowania wielu edukacyjnych projektów.

Pewnego dnia przyszedł przełomowy – jak już teraz wiemy – moment. Pojawił się pomysł, aby proponować Klientom zamawiającym edukacyjne publikacje dodatek, w postaci gry planszowej o konkretnej edu tematyce. Tak powstały pierwsze gry, które szybko okazały się formą fantastycznej zabawy połączonej z nauką i trafiły w serca dzieci. W głowach rodził się ogrom pomysłów na przeróżne gry. Pierwsze z nich, takie jak Gra o motylach czy Bezpieczeństwie w sieci. Zwieńczeniem naszej nowej fascynacji do tworzenia edukacyjnych gier i co za tym poszło ognistą motywacją było stworzenie dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego “Bezpieczni na drodze”. Można powiedzieć, że było to preludium do powstania KumamGre – taka pieśń tego co przyniesie przyszłość.

Na początku roku 2016 studiokomiks.pl otrzymało pytanie o możliwość zrealizowania gry na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Straży Miejskiej w Kołbaskowie. To był przypływ dodatkowej energii. Gra była wzorowana na książeczce edukacyjnej dla GITD “Przygody krokodylka Tirka”, którą realizowaliśmy z przyjemnością, jako komiksową publikacje już wiele razy.

Początki nie należały do łatwych. Projekt był dla nas czymś nowym więc ostrożnie i sumiennie podeszliśmy do jego realizacji. Wielka gra o wymiarach 5 x 3 metry, po której można skakac i aktywnie uczestniczyć w zabawie to nie tylko duża powierzchnia, ale i gigantyczne zaangażowanie, na które nie było nam szkoda czasu ani energii, nawet jeśli projektowanie i malowanie było dla nas dniem codziennym. Niestety nie mieliśmy wzorca, więc tworzenie nowego ogromnego projektu niosło ze sobą sporo nauki, cierpliwości jak i ogrom prób i błędów. Napotkane przeszkody takie jak trudność znalezienia drukarni, idealnego materiału czy odpowiedniej technologii to była dla nas nowość, ale nie powód do zwolnienia tempa. Wiedzieliśmy, że nie ma nikogo w naszym kraju, kto tworzyłby przenośne gry dużego formatu więc myśl, że mamy być jedyni i pierwsi dodatkowo nas motywowała.

Miesiąc później gra była gotowa, zapakowana i wysłana. Podekscytowanie jakie towarzyszyło nam w tamtym momencie nie mogły opisać słowa. Czuliśmy się szczęśliwi i nie zawaham się przyznać, że też dumni. Czujemy to również teraz, gdy wiemy, że dzieciaki z Kołbaskowa do dzisiaj uwielbiają i grają w pierwszą stworzoną przez nas grę XXL – > BEZPIECZNI NA DRODZE – teraz już w nowej zaktualizowanej odsłonie.

 

Bezpieczni na drodze - KumamGre.pl

 

Entuzjazm do nowego projektu szybko zamienił się w wizję w przyszłości. Czułem, że po współpracy z gminą Kołbaskowa, mamy szansę na nowy kierunek biznesowy i rozwojowy. Nie byłem świadomy, że pukamy do drzwi, za którymi czeka przygoda na całe życie, ale trzymałem już klucze w rękacg, wiec wystarczyło przez nie przejść.
Po głowie chodziła mi myśl „Skoro jedna Straż Miejska chce i potrzebuje takiej gry na zajęcia z dziećmi, to chętnie taką grę kupią również inne Straże Miejskie”.
Wiedziałem, że Straż Miejska organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci. Analizowałem jaki charakter mają takie zajęcia i doszedłem do wniosku, że dzieciom potrzeba więcej. Więcej ponieważ ma to na celu naukę i tokiem myślenia dziecka wiedziałem, że wiedzę najlepiej chłonie się w formie zabawy. Chciałem, aby dzieci zapamietały lekcje i przekazywane informacje, aby było to więcej niż 15 minut przekazania ważnych informacji na temat bezpieczeństwa.
Dzieci to wulkany energii. Dzieci chcą ruchu, atrakcji, emocji, przeżyć, relacji, rywalizacji, edukacji, ale przez zabawę i ruch. To wszystko właśnie dają nasze gry XXL – edukacyjną rozrywkę przez ruch o zabawę.

Chcemy uczyć i dostarczać przygód i radości – to wszystko daje edukacyjna gra wielkiego formatu XXL do skakania. Jest wręcz idealna na zajęcia z dziećmi dla Policji, Straży Miejskich jak i wszelkich instytucji, które mają do przekazania niezbędne informacje dla młodego człowieka, poznającego życie. Pomysł i plan na kreatywną jak i życiową działalność przerodziła się w codzienność. Po takich pomysłach i realizacjach nie musieliśmy czekać długo na większe zainteresowanie. Zanim się obejrzeliśmy, pojawiło się mnóstwo zleceń. Bardzo cieszyliśmy się z pierwszych sukcesów i napędzało nas to do dalszego działania.

Kiedy > studiokomiks.pl miało spokojniejsze tygodnie w styczniu, w tym czasie planowaliśmy, rysowaliśmy i tworzyliśmy nowe gry XXL do skakania dla dzieci. Pojawiało się mnóstwo pomysłów. Zdałem sobię sprawę jak wiele wiedzy w różnych dziedzinach można przekazać dzieciom, dzięki świeżemu spojrzeniun na gry i edukację.

Początki KumamGre są mocno zakorzenione i powiązane z naszą pierwszą marką > studiokomiks.pl

Na wymarzonych wakacjach wymyśliliśmy konkurs na naszego bohatera marki, nazwę oraz logo. Spośród przeróżnych zwierząt takich jak tukan, papuga czy gekon wygrał ten najbardziej skoczny i kumaty – żaba. Czyli nasz Frogisław z przydomkiem Kumaty. Frogisław Kumaty – znacie go z naszych eko gier.

 

Frogisław - KumamGre.pl

 

Idąc za ciosem, stworzyliśmy stronę internetową i zaczeliśmy działać na socialch.

Ponieważ zawsze natura i dbanie o środowisko i dobrostan istot żywych były dla nas mega ważne, postanowiliśmy, że nasza firma będzie EKO. Ale tak na maxa EKO, że nawet będziemy sadzić drzewa, wieszać budki lęgowe dla ptaków i działać na rzecz natury społecznie. Stąd też akcje sprzątania lasów i rzek, w których chętnie bierzemy udział, i do których namawiamy naszą społeczność. Nasze gry i produkty też są EKO i produkowane w duchu „zero waste”.

W roku 2019 do zespołu KumamGre dołączyły Magda Sumera i Magda Majcher. I dopiero wtedy wszystko nabrało niesamowitego tempa i impetu rozwojowego. To dzięki nim są filmy, konkursy, inicjatywy społeczne, nowe pomysły, projekty i nowe gry.

> eko planszówki, > eko gry kopertowe, > duże gierki to wszystko pomysły i nowe idee na gry, które również są zasługą Magd. Dzięki Magdom w nasze gry można grać także w domu, przedszkolu albo na świetlicy w szkole. To wielki wkład pracy i pozytywnej energii, który codziennie procentuje uśmiechami dzieci i całych rodzin.

Przede wszystkim wszelkie materiały, pytania i wyposażenie gier przeszły prawdziwy renesans wizualny i merytoryczny. Dziewczyny zrobiły tak wiele w KumamGre, że nie da się tego nawet wyliczyć. A wiem, że plany mają mega ambitne i będzie się jeszcze sporo działo.

Również na strefach gier XXL Magdy są najbardziej lubianymi animatorami, do których dzieci lecą jak pszczoły do miodu. Jest nas w KumamGre coraz więcej, i w coraz to nowych miejscach są nasze gry i strefy gier XXL.

Ta nowa, świeża energia Magd zaowocowała także całą masą nowych gier.
Powstały > OPOWIADANKI jako nowa całkowicie osobna seria gier, która będzie rozwijana.

Następnie dołączyła do nas bardzo utalentowana artystka i projektantka Karolina Kwiatkowska, którą znudziło już malowanie grafik i obrazów na ciuchy i dla kruptowalut. Teraz użycza swoje wszechstronne talenty w KumamGre, bo tak jak my uwielbia pracę kreatywną, dzieci i bycie eko.

Nasza ekipa KumamGre jest bardzo radosna, zaangażowana, kreatywna i pracowita. Wiemy, że nasze gry są naprawdę wyjątkowe, tworzone z sercem, pasją i prawdziwą edukacyjną misją. To ogromna przyjemność i satysfakcja dla nas patrzeć na uśmiechnięte i zadowolone dzieci, które grają i bawią się wspólnie w gry, które uczą i rozwijają młode umysły. Czujemy, w ten sposób że zmieniamy świat, przynajmniej ten świat jednego dziecka, które gra w nasze gry i uczy się w ten sposób, czegoś wartościowego.

Bardzo się cieszę, że > studiokomiks.pl zrobiło wtedy ten trudny projekt, grę XXL do skakania dla Kołbaskowa. Podjęliśmy wtedy ten trud i wyszliśmy z własnej strefy komfortu. Tak naprawdę nigdy nie wiemy kiedy szansa puka do naszych drzwi. Możemy jej nie rozpoznać, ale ona puka, więc warto zawsze mieć otwarte drzwi na nowe pomysły i wyzwania.

Przeczytaj też artykuł „Jaka jest misja kumamgre.pl

 

 

 

 

[ufc-fb-comments]

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz