Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  EDUKACJA   /  GRA KOPERTOWA, ULOTKOWA
Kopertowa Ulotkowa - KumamGre.pl

GRA KOPERTOWA, ULOTKOWA

Na początek dla zagubionych wyjaśnię co kryje się pod tym intersującym zlepkiem słów.
Co to jest gra ulotkowa / kopertowa?
To gra planszowa w takiej formie, żeby można ją było swobodnie zamknąć do koperty lub rozdawać w formie ulotki. W produkcji gry kopertowej / ulotkowej dąży się do tego, aby była jak najwygodniejsza do przechowywania i rozdawania przy zachowaniu jej walorów edukacyjnych i rozrywkowych. Wszelkie elementy, które generują w grze objętość lub sztucznie sprawiają, że gra ma wyglądać na ogromną są tutaj niwelowane do zera.

Oto kilka przykładów jak zamienić standardową grę planszową w wygodną grę kopertową:

Pionki
Pionki mogą być w formie wydrukowanej na eko tekturze do samodzielnego wycinania. To wspaniałe zabawa wycinać własne pionki wspólnie i doskonałe ćwiczenie manualne. Wartość emocjonalna dla dziecka pionka, które samo dzielnie wycinało jest ogromna. Sama gra takim pionkiem to już portem przyjemność.

Kości do gry
Kostki do gry zazwyczaj się nie dodaje, ponieważ każdy ma takowe w domu w nadmiarze. Za to można podobnie jak z pionkami go gry, zrobić kostki w formie eko tektury do samodzielnego wycięcia i złożenia.

 

Instrukcja
Instrukcja co prawda nie zajmuje wiele miejsca, ale zawsze można ją umieścić na planszy gry jeśli jest na to odpowiednie miejsce. Czyż to nie bardzo sprytne rozwiązanie?

Plansza do grania
Serce każdej gry. Oczywiście musi być wykonana z odpowiedniego eko papieru kartonowego o wysokiej gramaturze i łamana na pół, żeby zmniejszyć rozmiar i zmieścić grę do koperty.

Pudełko gry
Pudełko to jedna z najbardziej sprzedażowych części gry. To w dużej mierze pudełko sprzedaje grę. Tak naprawdę w grze chodzi o to, żeby grać, spędzać wspólnie czas i przy okazji uczyć się czegoś wartościowego i przydatnego. Zadaniem gry nie jest leżeć na półce i zabierać masę cennego miejsca.
Gra nie robi za dekorację. Chociaż jestem pewien, że znajdą się tacy, którzy kupują gry dla fajowego super pudełka. My jednak w kumamgre uważamy, że gry są do grania. Pudełko można zastąpić w formie koperty z nadrukiem lub w ogóle z niego zrezygnować na rzecz gry w formie ulotkowej.

Osobiście jako konsumenta jedna rzeczek mnie bardzo boli. A mianowicie wszystkie te produkty, które udają, że są takie wielkie, maja dużo objętości a po rozpakowaniu jest rozczarowanie. Masa wypełniaczy napompowanych tekturą, folią i plastikiem, całkowicie bez uzasadnienia. Żeby tylko produkt wyglądał na WIELKI, BOGATY, WYPASIONY. Kilka sekund po rozpakowaniu wszystko to są już niepotrzebne śmieci, które będą zalegały tysiące lat jak przykry problem. Eko gra w formie kopertowej / ulotkowej to odwrotny tręd oparty na uczciwości wobec odbiorcy, środowiska i natury, od której bierzemy tylko tyle ile potrzebujemy starając się przy tym zrobić coś dobrego i wartościowego. Bez oszukiwania na objętości pudełka i bezmyślnego śmiecenia.

 

Eko Gra Kopertowa - KumamGre.pl

 

 

Gra koperta / ulotkowa ma bardzo wiele zalet.

 • Gra kopertowa jest ekonomiczna.
 • To całkiem budżetowa opcja gry, ponieważ jej produkcja pochłania mniej materiałów i jest zwyczajnie tańsza.

Dlatego cena gry kopertowej, czy ulotkowej jest adekwatnie niższa. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam gdzie promocja i edukacja ma ograniczony budżet, a jej zasięg ma być jak najszerszy.

 

 

 • Gra kopertowa zajmuje mało przestrzeni i miejsca.
 • Gra kopertowa jest w ten sposób bardzo ergonomiczna i wygodna w przechowywaniu.
 • Sprawdza się zawsze tam gdzie brakuje miejsca magazynowego.

Dobrym przykładem są tutaj dentyści czy lekarze. Chętnie wręczą dziecku jako prezent za bycie dzielnym pacjentem coś fajnego i edukacyjnego. Lepiej przecież dać grę o tym jak dbać o zdrowe zęby niż lizaka czy cukierka, które pośrednio przyczyniają się od próchnicy. Gabinety stomatologiczne są jednak ograniczone przestrzenią a czasem wręcz brakuje miejsca na sprzęt medyczny. W takiej sytuacji gromadzenie gier w formie pudełkowej odpada, bo zajmują za dużo cennej przestrzeni. A gra kopertowa jest bardzo kompaktowa i zajmuje niewiele miejsca. To jedna z jej największych zalet.

 

 • Grę kopertową bardzo łatwo spersonalizować.

Do eko gry można dodać:

 • logo,
 • herb miasta,
 • hasło reklamowe,
 • adnotację o sponsorach,
 • a nawet zmienić kilka pół lub napisać własne pytania do gry

 

Nasze gry kopertowe i ulotkowe są dodatkowo całkowicie w 100 % ekologiczne.

Gra w formie kopertowej czy ulotkowej świtanie sprawdza się jako gift np. u lekarzy, stomatologów, jako podarek na eventach czy w konkursach w szkole. To Bradze fajna opcja na reklamę i marketing, ponieważ gra jest doskonałym nośnikiem na przekaz reklamowy czy branding.

W prostocie i funkcjonalności jest pewien rodzaj piękna i harmonii, który uderza w czułą strunę.
Ja grze kopertowej i ulotkowej mówię z całego eko serca wielkie TAK!

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz