Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  DZIECI   /  CZEGO UCZY GRA W KÓŁKO I KRZYŻYK?
Kółko i Krzyżyk - KumamGre.pl

CZEGO UCZY GRA W KÓŁKO I KRZYŻYK?

Cóż za prosta i logiczna gra dla dzieci. Kto za dzieciaka w nie grał w kółko i krzyżyk?
Trochę zapomniana i odłożona w kąt gra a przecież to super edukacyjna zabawa już dla przedszkolaków.

Wystarczy kartka papieru oraz coś do pisania i można się fantastycznie bawić z dzieckiem. A czas spędzony na graniu w zwykłe kółko i krzyżyk to efektywna zabawa, rozwijająca szereg kompetencji u dzieci. Doskonałymi partnerami do gry są rówieśnicy, rodzeństwo, rodzice i opiekunowie.
Można również śmiało grać na tablicy kredowej lub suchościeralnej np w szkole czy przedszkolu.

Jak się gra w kółko i krzyżyk?
Aby rozpocząć grę, gracze na zmianę piszą znaki na jednym z pustych kwadratów szachownicy, namalowanej z przecinających się linii. Celem gry w kółko i krzyżyk jest ułożenie trzech / czterech znaków w jednym rzędzie (jednej linii) – pionowo, poziomo lub po skosie. Wygrywa gracz który pierwszy ułoży znaki w jednej linii. Na znak zwycięstwa zakreśla się znaki w jednym rzędzie. Można grać na punkty lub ilość zwycięstw. Czasem rozgrywka prowadzi do pata. Wtedy nikt nie wygrywa mamy remis.

Czego uczy gra w kółko i krzyżyk?
Dziecko uczy się podstaw logicznego myślenia i liczenia a to bardzo przydatne umiejętności. Szukanie wzorów i zależności oraz przewidywanie ruchów przeciwnika to nic innego jak budowanie strategii i planowanie. Gra w kółko i krzyżyk to chyba najprostsza gra logiczna dla dzieci.

Bawiąc się w kółko i krzyżyk można zastąpić klasyczne znaki literkami. W ten sposób można nauczyć dziecko rozpoznawać litery i wstępnie wprowadzić w świat czytania.
A może tak wymyślić z dzieckiem własne znaki do gry?

Zabawa w kółko i krzyżyk to również wspaniała nauka pisania i rozwój manualny dłoni i palców.

Możemy też całą zabawę połączyć w naukę kolorów. Wiadomo, że jak gramy w kółko i krzyżyk to łatwiej i czytelniej przebiega rozgrywka kiedy mamy w zastosowaniu 2 różne kolory. Kolorami możemy się bawić i wybierać różne warianty.
Kartka papieru zapełniona kolorowymi polami bitwy to wspaniały widok, który czasem przypomina dzieło sztuki.

Gra w kółko i krzyżyk to także doskonały trening uważności i spostrzegawczości. Trzeba być skoncentrowanym i dokładnie się przyglądać, żeby wygrać i nie dać się podejść graczowi po przeciwnej stronie. To wymaga skupienia i samodyscypliny.

Najważniejsze to, że spędzamy czas razem, świetnie się bawiąc i ucząc. Zachęcamy gorąco.
Grajcie z przedszkolakami w kółko i krzyżyk. To dobrze i efektywnie spędzony czas z dziećmi.

 

Kółko i Krzyżyk - KumamGre.pl

 

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz