Pobierz logotypy KumamGre

Moje konto

+48 501 602 700

  /  DZIECI   /  CAŁA PRAWDA O MATACH DO GRY.
Mata - KumamGre.pl

CAŁA PRAWDA O MATACH DO GRY.

Nasze wielkoformatowe gry dają dzieciom moc zabawy i edukacji. Są to bardzo fajne i trwałe edu gry, które bawią dzieci latami, a nawet pokoleniami.

Staramy się, aby nasze gry były maksymalnie jak najbardziej przyjazne dla środowiska, a jak najmniej obciążające dla matki natury. Większość naszych produktów jest 100% eko. Jesteśmy z tego mega dumni. Nasze gry drukowane są w technologii lateksowej, która całkowicie ekologiczna i bezpieczna dla dzieci oraz mega trwała.

Więcej o druku eko lateksowym i naszych podłożach jakie stosujemy znajdziesz tym linku.
> Przeczytaj artykuł „Z czego są zrobione nasze gry.

Niestety maty, na których drukujemy nasze gry wielkiego formatu nie są całkowicie ekologiczne. Bardzo nad tym ubolewamy i cały czas śledzimy rozwiązania technologiczne i rynek podłoży do zadruków wielkoformatowych w poszukiwaniu materiału, który będzie 100% EKO. Niestety wciąż nie ma odpowiednich materiałów, które sprostałyby całkowicie naszym wysokim, ekologicznym wymaganiom. Idealny materiał byłby biodegradowalny mocny baner, ale niestety takiego jeszcze nie opracowano. Na przyszłość pokładamy nadzieję w podłożach na bazie skrobi kukurydzianej lub bambusa.

Na pewno zaletą naszych mat do gier jest ich pełna możliwość poddania recyclingowi.

Staramy się drukować gry głównie na podłożu EKO BANEROWYM Kavalan, które jak zapewnia producent jest ekologiczne. Nadaje się do recyclingu i spalania w spalarniach, a proces produkcji w znaczący sposób zużywa mniej wody i wytwarza mniej CO2 niż inne podłoża. Z punktu eko nie do końca nas to zadowala, ale na dzień dzisiejszy to jedyna opcja EKO jaką rynek daje nam do wyboru. Były pomysły, żebyśmy sami zaczęli robić takie podłoża, ale nie jesteśmy chemikami i nie mamy odpowiedniej technologii jeszcze…
Na pewno ogromną zaletą podłoża EKO MATY do gry jest, że ma bardzo wiele certyfikatów bezpieczeństwa i spełnia masę norm.

> Zobacz edukacyjny film producenta EKO Maty do gry.

 

Bardzo długo testowaliśmy i szukaliśmy ekologicznego podłoża do naszych gier XXL. Żeby nasze gry spełniały odpowiednie normy, warunki sanitarne, epidemiologiczne i miały odpowiednią trwałość na upływ czasu i odporność na warunki atmosferyczne, wilgoć, wodę, promieniowanie UV, ścieranie, skakanie po nich, to muszą być wydrukowane na odpowiednim materiale.
Mata gry musi godnie wytrzymać napór czasu, bodźców i być bezpieczna dla dzieci.

Nasze gry XXL są tak wielkie, że można po nich skakać jak żabka.

 

Mata - KumamGre.pl

 

Nasze gry są mega mocne i mega trwałe.
Odpowiednio użytkowane gry XXL mogą latami służyć do efektywnej, edukacyjnej rozrywki dla nowych pokoleń dzieci.

Super mocna, trwała i elastyczna mata do gry XXL.

 

Mata - KumamGre.pl

 

Nasze maty do gier są łatwe do dezynfekcji i utrzymania w czystości.
To jest ich bardzo duży plus w czasach pandemii, kiedy wszystkim zależy w najwyższym stopniu na zdrowiu i bezpieczeństwie.

 

Mata - KumamGre.pl

 

Jesteśmy dorośli i wiemy, że nic nie trwa wiecznie i kiedyś gra się zużyje. Minie co najmniej kilka lat zanim to nastąpi. A my chcemy być odpowiedzialnymi producentami, ponieważ zależy nam na dobrostanie natury i środowiska.

Dlatego podpowiadamy w duchu EKO co można zrobić zamiast wyrzucić matę gry do odpadów z tworzyw sztucznych (- przypominam żółty kolor). 🙂

Najlepszym sposobem w duch recyklingu jest oczywiście ponowne wykorzystanie maty gry XXL.
Oto kilka ciekawych eko patentów jak to zrobić.

Oddaj matę gry do schroniska.
Jeśli zależy Ci na dobru planety i istot żywych, to jest bardzo dobra opcja. Schronisko dla zwierząt chętnie przyjmuje takie materiały do ocieplania bud i kojców na zimę. Medium maty gry nie przepuszcza wiatru, przez co stają się idealną osłoną bud czy wyłożeniem dla klatek.

Oddaj matę gry strażakom.
Za pomocą maty gry, która jest przecież mega wielka mogą m.in. zabezpieczać dachy po ulewach czy silnych wiatrach.

Zużytą matę gry można użyć przy remoncie.
Stara Mata gry idealnie nada się jako ocieplenie, zamiennik foli malarskiej, lub zabezpieczenie podłogi przy malowaniu lub montażu paneli.

Zużyta mata gry doskonale nadaje się do transportu liści i gałęzi w ogrodzie.
To ciekawa opcja na zamiennik taczek. To fajny patent często stosowany przez ogrodników i firmy sprzątające.

Zabezpieczenie przy transporcie.
Zużyty baner czy mata do gry świetnie sprawdza się do zabezpieczania przy transporcie np. mebli albo wyłożenia paki auta.

Kreatywne wykorzystanie maty gry.
Przy kreatywnym podejściu do takiego materiału jak nasze gry można tworzyć bardzo ciekawe dzieła i praktyczne rzeczy codziennego użytku np. szyć torby, siatki, lampy itp.

Na pewno nie wolno palić maty gry. Palenie śmieci nie jest eko i nas truje.
Za to EKO MATĘ Kavalan można oddać do spalarni śmieci jak zapewnia producent.
Całkiem ciekawa opcja na utylizację.

Ostatecznie, jeśli żaden z tych pomysłów Ci nie odpowiada zużytą eko matę gry zarówno Kavalan jak i medium ekstra 510g finalnie można wyrzucić do śmieci segregowanych w kolorze żółtym (metale i tworzywa sztuczne). Recykling jest jak najbardziej EKO! 🙂

W duchu EKO najlepszym sposobem jest ponowne wykorzystanie i dopiero potem ewentualne wyrzucenie.

 

Sadzenie drzewek - KumamGre.pl

Zasadziliśmy już setki drzew. Wciąż sadzimy więcej.
Podobnie montujemy na drzewach budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów, które robimy wspólnie na eko warsztatach z dziećmi.

 

Zasady komentowania na stronie Administratora, KUMAMGRE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Michałowicach (32-091) przy ul. Legionowej 11 w KRS: 0000861918, REGON: 387113320, NIP: 5130267796 zostały wskazane w Polityce prywatności.
Przeczytaj zanim skomentujesz.


Napisz komentarz