12 luty 2018, autor: dr inż. Karolina Trzeciak

5 Zalet gier planszowych dla dorosłych.

GRY, RELAX, ZABAWA

         Już starożytni Egipcjanie grywali w gry planszowe. Znajdowane były one nawet w grobowcach faraonów.
Nie dziwi też fakt, że współcześnie też sięgamy po gry jako rodzaj rozrywki.
         Ale dlaczego tak bardzo lubimy gry planszowe?
Poniżej przedstawiam 5 powodów dlaczego warto grać w gry planszowe, pomimo, że czasy szkolne mamy już kilka ładnych lat za sobą.

         1. Relaks
         Nikogo nie trzeba przekonywać, że dzisiejsze życie pełne jest stresów. Krótki termin oddania projektu w pracy, zatarg z szefem i emocje temu towarzyszące często przenosimy do domu, co nie odbija się pozytywnie na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Tymczasem wieczór z grą planszową skutecznie odciągnie nasze myśli od stresów dnia codziennego i przenosi w pasjonujący świat gier. Dodatkową zaleta gier planszowych jest orgomna dawka śmiechu jaką dostarczają. Nie bez powodu mówi się przecież, że „śmiech to zdrowie”. Gdy się śmiejemy nasz organizm wytwarza endorfiny – hormony szczęścia, obniża się też ciśnienie krwi.

         2. Ćwiczenie umysłu
         Bardzo dużo mówi się o tym, że umysł należy ćwiczyć całe życie. Nie każdy jednak lubi rozwiązywać krzyżówki czy sudoku. O wiele sympatyczniejsza wersją wydaje się ćwiczyć przy okazji w miłym towarzystwie. Podczas rozgrywek nasz umysł pracuje na wysokich obrotach, planujemy, próbujemy przewidzieć ruchy przeciwnika, ćwiczymy pamięć. Lepsza pamięć i koncentracja pozwalają łatwiej radzić sobie z wyzwaniami życia codziennego a rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej pomaga przy czynnościach wymagających refleksu. Równocześnie spędzamy miło czas i zupełnie nie zastanawiamy się nad tym, ile dodatkowych korzyści otrzymujemy.

         3. Integracja
         Po pierwsze planszówki wzmacniają więzi. Grając spędzamy miło czas, dużo się śmiejemy i świetnie bawimy.
Po drugie dzięki grom można poznać nowych ciekawych ludzi. W większych miastach są kluby i kawiarnie w których organizowane są wieczorki z grami planszowymi istnieją też większe wydarzenia typu targów czy konwentów. Coraz więcej firm decyduje się także na integracje pracowników właśnie poprzez tworzenie rozgrywek dla pracowników. Panuje moda na gry planszowe.

         4. Samodoskonalenie
         Gry planszowe pomagają nam w rozwoju zainteresowań, pobudzenia wyobraźni i kształtowaniu własnej osobowości. Gry motywują do działania gdyż przeciwnik „face to face” to zupełnie co innego niż avatar na serwisie społecznościowym. W trakcie rozgrywek poznajemy własne słabe i mocne strony, co pozwala nam pracować nad swoim charakterem.

         5. Wielkość ma znaczenie.
         Powiększenie gry do rozmiaru XXL (super wielki format) zwiększa jej walory integracyjne i rozrywkowe. Dodaje też kolejny benefit – ruch, którego w dorosłym życiu, często po 8 godzinach za biurkiem tak bardzo brakuje. A przecież ruch to zdrowie.

         Wniosek nasuwa się jeden – gry planszowe to zalety same w sobie.

         Zobacz Naszą ofertę gier.

> Oferta
znak graficzny logo kumamgre.pl